Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne MAVIT sp. z o.o., ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia.

Laserowa korekcja wad wzroku

"Między nami, po ulicy, pojedynczo lub grupami snują się okularnicy..."

Od kilkunastu lat liczba "okularników" na całym świecie zmniejsza się. Dzieje się tak dzięki szybkiemu rozwojowi jednej z dziedzin okulistyki - chirurgii refrakcyjnej, nazywanej też chirurgią wad wzroku. Celem chirurgii wad wzroku jest zapewnienie jak najlepszego widzenia bez okularów lub soczewek kontaktowych, czyli poprawienie komfortu życia Pacjenta. Obecnie za najbezpieczniejsze metody korekcji uznaje się metody laserowe.

Laserowa korekcja wad wzroku polega na zastosowaniu lasera excimerowego (excited dimer = wzbudzona cząstka) do zmiany krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Komputerowo kontrolowany laser wytwarza zimną, pulsacyjną wiązkę promieniowania ultrafioletowego o długości fali 193 nanometry. Przerywa ona połączenia pomiędzy molekułami w tkance, doprowadzając do usunięcia mikroskopijnej, cieńszej niż włos ludzki, warstwy rogówki. Krzywizna rogówki ulega zmianie. Wpadające do oka promienie świetlne skupiane są na siatkówce. Widzenie poprawia się.

Centrum Medyczne MAVIT od dnia 1 kwietnia 2009 roku dysponuje laserem excimerowym najnowszej, tzw. IV generacji - MEL-80, niemieckiej firmy CARL ZEISS MEDITEC.

Laser ten umożliwia korekcję wad refrakcji:

  •     krótkowzroczności - od -0,75D do -10,0D
  •     nadwzroczności - od +0,75D do +4,0D
  •     astygmatyzmu - do 5,0D.

Możliwość przeprowadzenia pełnej korekcji laserowej uzależniona jest od budowy anatomicznej oka – grubości rogówki i promienia jej krzywizny.

Laserowa korekcja wad wzroku nie likwiduje starczowzroczności (presbiopii). Na skutek związanej
z wiekiem utraty elastyczności soczewki, oko traci zdolność akomodacji, czyli możliwość dobrego widzenia zarówno z daleka jak i z bliska. Tak więc u osób powyżej 40 roku życia występuje konieczność noszenia okularów do czytania.

 

Lekarze wykonujący zabiegi laserowej korekcji wad wzroku w Centrum Medycznym MAVIT:

  • Lek. Danuta Horodyńska, specjalista chorób oczu
  • Lek. Joanna Wojtyła, specjalista chorób oczu
  • Lek. Jolanta Kramasz, specjalista chorób oczu

Problemy ze wzrokiem >>

baner UE