Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Perforacja rogówki!!
Autor Wiadomość
apocomi

Wysłany: Czw Paź 19, 2006 20:43   Perforacja rogówki!!

Mam taki problem, doznałem takiego urazu jak w temacie...Perforacja rogówki, mam takie pytanie, jak długo blizna na oku twardnieje tak, że nie ma obawy żeby pękła.

Oraz drugie pytanie, jak długa powinna być moja przerwa w uprawianiu sportu...tylko prosze o odpowiedź kogoś kto się na tym zna a nie odpowiedzi typu "nie wiem, ale wydaje mi się że...".

Z góry dziekuje!!

Małgorzata 

Pomogła: 28 razy
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 10:58   

Witam, niestety niewiele wiemy o tym urazie, np. czy rogówka była zabezpieczona szwami oraz jak rozległy on był? Proces gojenia rogówki jest długotrwały - szwy usuwane są niekiedy nawet po 6 miesiącach (można teoretycznie ten czas uznać, jako moment powstawania blizny).

Odnośnie możliwości uprawiania sportu, zależy to od jego rodzaju. Pozdrawiam

apocomi

Wysłany: Pią Lis 03, 2006 02:08   

Hmmm, a więc uraz był niewielki(jak czubek od igły), brak szwów(zarastało się samo bez pomocy chirurgicznej), sport typu piłka nożna, tenis ziemny.

Teraz w sumie już odpowiedź otrzymałem, pani doktor jedna powiedziała, ze rogówka sama z siebie zarasta się 2-4 tygodni, a pan profesor to potwierdził i stwierdził, że taka blizna z samego wysiłku napewno nie pęknie(może jedynie przy uderzeniu lub przy wysiłku związanym z np. podnoszeniem ciężarów).

Odpowiedz do tematu