Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana soczewek
Autor Wiadomość
paulynka 

Wysłany: Pon Paź 16, 2006 11:14   wymiana soczewek

witam! mam 24 lata i kupe problemow z oczami. obecnie na lewym oku -1,5 na prawym -16 (tak 16 nie 1,6!)w lweym oku nadal mam -bo z prawego juz mi usunieto- soczewke fakijna i stad ta roznica. czekam na wyznaczenie terminu usuniecia tej soczewki rowniez z prawego oka, poniewaz okazalo sie ze na teczowkach mam torbiele, ktore sie powiekszaja i powodują zmniejszanie kąta. lekarz ktory mnie prowadzi zaproponowal mi wymiane soczewek (na miekkie tylnozwijalne), albo powrot do soczewek kontaktowych lub okularow, prosze o opiniie!!

Małgorzata 

Pomogła: 28 razy
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 18:26   

Witam, to drugie rozwiązanie wydaje się sensowne - powrót do soczewek, bądź okularów, tak, aby dać oczom odpocząć. Po jakimś czasie można powrócić do rozpatrzenia wprowadzenia soczewek fakijnych. Pozdrawiam

paulynka 

Wysłany: Wto Paź 17, 2006 20:41   

gdyby to było takie proste... proponuja mi, ze podczas usuwania soczewek fakijnych wymiane moich soczewek na sztuczne (podczas tej samej operacji). o powrocie do fakijnych nie ma mowy, poniewaz te torbiele je wypychają, hmmm chyba sie nie zrozumielismy :idea:

Małgorzata 

Pomogła: 28 razy
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 10:17   

Zgadza się - chodziło o soczewki sztuczne. Decyzja o wprowadzeniu soczewek sztucznych nie należy do łatwych. Powinna Pani rozpatrzyć wszystkie "za" i "przeciw" (możliwie powikłania).

Kasia1

Wysłany: Sob Paź 21, 2006 12:50   

Witam.
Chciałabym się czegoś dowiedzieć o soczewkach fakijnych (moja wada -12). jakie jest niebezbieczeństwo po zabiegu, jaki komfort widzenia?
I przede wszystkim gdzie miałaś robiony ten zabieg?
dzięki.

paulynka 

Wysłany: Nie Paź 22, 2006 16:54   

witam, chętnie porozmawiam z Tobą na temat soczewek fakijnych i opowiem na wszystkie pytania, zapraszam na gg mój nr: 8282283

Odpowiedz do tematu